Léčba křečových žil neboli varixů

Specializujeme se na léčbu křečových žil šetrnou metodou ClariVein, RFA či EVLA. Odstranění křečových žil zlepší vzhled vašich nohou a zajistí lepší prokrvení celé končetiny. Objednejte se na prvotní vyšetření ještě dnes a zbavte se varixů bezbolestně a spolehlivě.

Křečové žíly, které jsou odborně nazývány varixy, jsou častým onemocněním žil, které se navenek projevuje jako vystouplé žíly s modrofialovým zabarvením. Varixy nalezneme nejčastěji na dolních končetinách.

Křečové žíly před léčbou

Křečové žíly před léčbou

Proč léčit křečové žíly?

Varixy s sebou nesou několik dalších nepříjemných projevů. Čím déle nejsou léčeny, tím horší projevy mohou být. K těm lehčím patří třeba pocit těžkých nohou a mohou být doprovázeny občasnými křečemi. V horším případě dochází i k otokům, které mohou při dlouhodobém zanedbání vést ke vzniku bércových vředů.

Jak funguje léčba varixů metodou ClariVein?

Křečové žíly se dříve odstraňovaly úplně, během operace byly vyříznuté a odstraněné. Tyto zákroky jsou však velkým zásahem pro končetinu. Zásadní nevýhodou těchto operací jsou dlouhá doba rekonvalescence a velice špatné estetické výsledky.

ClariVein funguje tak, že do žíly je vpichem vpraven katetr, jehož špička rotuje rychlostí 3500 otáček za minutu. Pod neustálým ultrazvukovým dohledem je následně narušená vnitřní výstelka žíly. Po aplikaci sklerotizační látky je destrukce poškozené tkáně zajištěna i chemicky. Žíla následně splaskne a vstřebá se.

Výhodou této metody je, že při vpichu nedochází poškození dalších tkání nebo nervů a estetické dopady na pokožku jsou skutečně minimální. Nebudete mít žádnou větší jizvu, snad jen tečky od vpichů (reakce pokožky se může mírně lišit u každého pacienta). Po zákroku je pacient zpravidla připraven k domácímu odpočinku, druhý den je možná chůze a po 1–2 týdnech lze odložit i ochranné bandáže.

EVLA neboli endovaskulární laserová ablace

Při použití metody EVLA pro odstranění křečových žil používáme laser k odstranění problematické tkáně žil. Tato metoda je vhodná pro velké křečové žíly na nohách. Při zákroku je opět užita lokální anestezie. Do postižené žíly zavedeme optické vlákno laseru a následně jej pomalu vytahujeme. Žíla se takto postupně zataví a následně se vstřebá. Okolní tkáně takto nejsou nijak zasaženy ani poškozeny. Do několika týdnů se žíla po zákroku uzdraví. Ihned po zákroku je však nutné dodržet klidový režim a nosit kompresní punčochy.

Hlavní výhody léčby křečových žil u nás

  • Minimálně invazivní zákrok
  • Rychlá pomoc od těžkosti nohou a otoků
  • Krátká doba hojení
  • Žádná bolest

Odstranění varixů vás nebude bolet

Na začátku celé operace je provedena anestezie končetiny anestetikem, který je ve formě roztoku. Celá tkáň je pak znecitlivělá a díky této lokální anestezii a ultrazvukovému dohledu necítíte prakticky nic.

Před samotným zákrokem vám provedeme předoperační vyšetření, abychom měli jistotu, že je pro vás zákrok 100% vhodný a šetrný. Objednejte se pro prvotní vyšetření a stanovení termínu léčby vašich křečových žil.

Sjednání konzultace